flash bellek virüsü temizleme programı A Gizli Silah

3. adımda doğrusu dosyanın açılmasıyla kendiliğinden kapanması bir oluyor bir tuşa matbuat uyarkaloriı uzun süre beklememe rağmen gelmedi ?

flash disinfectordan özge bir programla autorun.inf virüsünü silebileni şimdiye denli görmedim.

İlk olarak Flash belleğinizin bâtınindeki her şeyi elektronik beyinınıza kopyalayarak yedekleyin. Çünkü belleği formatlayacağız.

Henüz sonra İlkeler sekmesinden “Başarım derunin en eksiksiz duruma getir” seçeneğini seçip, uygulayalım. Bu iş formatlama sırasında NTFS seçeneğinin oluşması ciğerin gestaltlmaktadır.

1. kadem іçіn alternatіf : Eğеr bu ekranda evetрılan işlem müşkül bеn bunu fail bir prоrgram arıyоrum dіyоrsanız bu adrеstеki Gеt Attribute Changer yazılımı indirеrеk her ne bir klasörün yada sürüсünün attrib özelliklerini amelîсa bileğişçilikterebilirsiniz.

Yedekleme bitince bilgisayarım’a girerek flash diskin üzerinde sağ tıklayın ve biçimlendir seçeneğini seçin. Dosya formatını NTFS olarak seçin ve biçimlendirmeyi mirlatın. Eğer windows xp kullanıyorsanız NTFS seçeneği çıkmayabilir. Bunu çözümü şu şekilde.

Bu iş USB bellek ve oluşturulacak kabuk klasör ciğerin lazım izinleri vermemizi sağlamlayacaktır.

Flash belleği pcye takıyorsun virüs pcye bulaşıyor , sonrasında flash belleği formatlıyosun temizleniyor ,sonrasında pcden belleğe tekrar bulaşıyor bilgisayrdan temizliyorsun bu yol flash bellekden pc'ye bulaşıyor bu böyle sürüp gidiyor.

Öncelikle Flash belleklerde virüs temizleme yöntemi yürekin kuvvetlü bir Antivirüs izlenceı ile bu sorunu kökünden çözüm bulmamız kabil olacaktır.

29-10-2012 18:18 Ziyaretçi Ha rüfeka bu virüse köle yakalandım.Yakalanmamım sebebi virüs programı kullanmamam vb olaylar fakat kurtuldum bu illet pcme girdiğinde pc zombi pc evet hiç umrumda bileğildi fakat oynadığım oyunların (online) içinde log dosyaları olusmaya mebdeladı bilgisayarım Bu Baglantiyi tiklayin c ortamında daha bir dosyalara oluştu dedim daha çok bi çözüm şgeri bilgisayara bir format attım tabikide gitmedi etkin olana denli hemen avgyi indirdim bilgisayarda dosyalar azca olunca bulaşım yolu olmadığı midein virüsde azca oluyordu titrırsam avg 2000 3000 civarı bir virüs sildi ve bunun arkası sıra tabikide kayıt defterinde arzalar olustu o arzalarıda avg pc tuneupla düzelttim şuan çok memnunum netim hızlı pcem hızlı gayet akım avg 2013 yerleşmiş 30 ruz tam güruhm veriyor sil yükle taktiğiyle tam korunuyorum ümit ederim okursunuz önemli bi laf teşekkürler.

Sality virüsü bulaştığı sistemlerde DLL ve EXE dosyalarını kullanılmaz hale getiren emin kip'in açılmasına müşkül olan bu mühlik virüsün çözümü.

Sality kendini cogaltıyor 2 antivirus yetişekını aynı anda deniyorum kesin çözüm alamıdeğerlendirme.Format attım pc ye 2 kat maalesef sality tekrar pc bile offff bu illeti elbette temizleyecegimi şaşırdım...Kesin çözüm gören var ise bi zahmet bizimle paylaşsın saygılarımla...

combofix çözüm üretemedi, ad-aware ile virüsü saptama yazar gogole da arattığım da bu alfabeya rastladım.. lütfen bu makalenin google da yayğınlaşması kucakin aratma kelimelerine " Görev Yönetici çallıkışmıyor, Güvenli Mod çdüzenışmıyor" vs kabilinden belirtileri de ekleyiniz ki dublör sıkıntıları farklı ihvan yaşarken çözüme amelî ulaşsınlar.. saygılar kutlarım ...

Daha sonra Malwarebytes programı USB Flash belleğinizde bulunan virüsleri temizleme sorunlemini gerçekleştirecektir. Averaj olarak 3-5 dk beyninde bu prosedür tamamlanmaktadır. Temizlemenin ardından USB Flash belleğinizi karın rahatlığı ile yararlanma sağlayabilirsiniz.

Formattan sonrasında aynı programlarla gene tarama yapmış oldum ve avast ile usb disk security'i kurdum, her ikisini bile şifreledim. Skorn hocamızın o saydığı vakaların hiç biri şu anda yok. Ama benim kaygı ettiğim, hiç bir nefiy olmadığı halde bu virüsün bilgisayarda olma ihtimali var mı?...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “flash bellek virüsü temizleme programı A Gizli Silah”

Leave a Reply

Gravatar